Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Labradorit taşı hava elementine ait bir kristaldir. Labradorit taşı, yeşilimsi bir renge ve metalik mavi tona sahip olan bir taştır. Güneş ışığına tutulduğu zaman da Labradorit taşının içinde bulunan renk ahengini çok rahatlıkla görebilirsiniz. Yeşil, mavi, turuncu ve sarının karışımı ve parıltılı yapısı ile göz alıcı bir doğal kristal. Labradorit doğada yer alan en güçlü kristaller arasında yer alır. Bu nedenle de bu taşı, bir mücevher olarak takmak ya da taş halinde bir parçasını sürekli yanınızda taşımak kişiyi önemli ölçüde güçlendirerek ve tüm olumsuzluklara karşı korumak için çok etkili bir taştır. Labradorit kristalinin spiritüalizmle bağlantısı, yüzyıllardır bilinen, kişinin çakralarını ve aurasını dengelemek ve korumak, psişik yeteneklerini güçlendirmek gibi durumlarda oldukça faydalıdır.

 

Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Labradorit Taşının Tarihi Nedir?

Labradorit taşı tarih boyunca efsanelere konu olmuştur. Estetik görünümü ile birlikte güçlü titreşimli enerjisi sebebiyle birçok alanda kullanılmıştır. Yarı değerli taş grubunda yer alan Labradorit taşı 1700’lü yıllarda Kanada’da bulunan Paul Adası’nda keşfedilmiştir. Eski medeniyetlerde bu taşa “ateş taşı” adı verilmiştir. Labradorit taşının sırrı, spiritüel yetenekleri geliştirmesinin ardında saklı.  Taşın enerjisinin ruhu, sezgileri harekete geçirdiği ve psişik yetenekler kazandırdığına inanılır. Geçmiş dönemlerde, şamanlar tarafından sihir taşı olarak kullanılmıştır.

 

Labradorit Taşı Kimlere Uygundur?

Labradorit mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın Labradorit taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takı ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

 • Doğum haritasında hava ve su elementi eksik olanlar,
 • Sürekli stresli hissedenler,
 • Zihnini boşaltmakta zorluk yaşayanlar,
 • Bilinçaltını temizlemeye özen gösterenler,
 • Ruhsal bakımdan gelişmek isteyenler başta olmak üzere Labradorit her bireyin ihtiyacı olabilecek enerjisi nedeniyle sık tercih edilmektedir.

 

Labradorit Taşı Nasıl Temizlenir?

Stresten uzaklaştıran, zihni rahatlatan bir taş olan Labradorit sıklıkla temizlenmelidir. Labradorit taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

 • Ada çayı dumanıyla tütsülemek,
 • Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,
 • Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,
 • Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.
 • Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.
 • Diğer tüm doğal taşlar gibi Labradorit taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Labradorit Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Labradorit taşı astrolojiye göre Boğa, Başak, Oğlak, Koç ve Aslan burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Labradorit Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Vücuttaki tüm çakralara faydası olan Labradorit taşı; kalp çakra ile çalışıldığında ruhsal gelişimi, taç çakra ile çalışıldığında sinir, kaygı ve stresin azaltılmasını, boğaz çakrası ile çalışıldığında sesi destekler.

 

Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Labradorit Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Labradorit taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğal taşta olduğu gibi gerçek bir Labradoritin enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Labradorit Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi hava elementine ait olan ve kişiyi stresten uzaklaştıran kuvars ailesine ait olan; Ametist, Dumanlı kuvars, Rutil Kuvars ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Ayrıca Labradoriti, Kristal kuvars taşı ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Labradorit Taşı Kimyasal Özellikleri:

Künyesi:
Sertlik 6 – 6,5
Özgül Ağırlık 2,70 – 2,74
Kimyasal Formül ve Grubu CaNa(Al,Si)AlSi2O8 ve Feldspat
Renk Metalik Mavi ve Yeşil Tonları, Işığa göre pembe, sarı
Çıkarıldığı Yerler Kanada, Madagaskar, Finlandiya, Norveç Rusya, Hindistan, Orta Amerika, Türkiye
Çakralar Üçüncü göz, alın, taç

Aksesuarlarda Labradorit Taşının Kullanımı Nasıldır?

Güç veren bir etkisi olan Labradorit taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Labradorit doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Labradorit doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu Labradorit  ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir:

Labradorit Büyük Ay Gümüş Kolye

Labradorit Taşı Kolye

Labradorit Burgu Kolye

Labradorit Taşı Kolye

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı dikkatlice okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Kaplangözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın