Kaplan Gözü Özellikleri ve Faydaları

Kaplan gözü taşı ateş elementine ait kahverengi tonlarda ve çizgiler bulunduran bir kristaldir. Kaplan gözü taşı bir güç sembolü olarak kabul edilir. Kaplan gözü taşı kişinin içindeki liderlik duygusunu orataya çıkarır, özgüveni güçlendirir, kişiyi motive eder. Mars gezegeni enerjisi taşıyan Kaplan gözü hırs azim ve cesaret taşı olarak kabul edilebilir.

 

Ateş elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiye özgüven, cesaret ve motivasyon desteği sağlar. Kişiye enerji ve azim veren Kaplan gözü taşı cesaret kristali olarak da bilinir. Eski zamanlarda savaşçıların zırhlarına işlettiği Kaplan gözü taşı hayatta karşılaştığımız zorluklarla bir savaşçı gibi mücadele etmemizi sağlar. Adım atmakta ve harekete geçmekte zorluk çeken insanlara cesaret verir. Yeni bir işe başlamayı düşünen kişiler için uygun bir başlangıç taşıdır.

 

Kaplan Gözü Özellikleri ve Faydaları
Kaplan Gözü Özellikleri ve Faydaları

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Kaplan Gözü Taşının Tarihi Nedir?

Tarih boyunca birçok toplum Kaplangözünü değerli bir kristal olarak nitelendirmiştir ve hem ruhsal hem de bedensel faydaları olduğu gerekçesiyle kullanmışlardır. Örneğin, cesaret ve güç getirdiğine inanılan kaplangözünü, savaşa giden Roma askerleri zırhlarına takardı. Savaşçılar için yapılan aksesuarlarda Kaplangözü taşına sıkça yer verilmiş, rengi yüzünden bu taş nazar ile de bağdaştırılmıştır.
Hindistan’da ise birçok bilge meditasyon esnasında kaplan güzünü yanında bulundururdu. Lânetlere, büyülere, olumsuz enerjilere karşı tılsım olarak kullanıldığı bilinen bu taş, heykellerde de kendine yer bulmuştu. Heykellerin gözleri kaplangözü taşınan yapılıyor; kahramanlık, yiğitlik, korkusuzluk, mertlik ve kuvvet gibi kavramlar bu taş ile sembolize ediliyordu.  Aradan geçen uzun yıllar içinde bu taşın aslında bilinenden daha fazla yararı olduğu öğrenildi ve süs eşyalarından takılara kadar pek çok aksesuarın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

 

Kaplan Gözü Taşı Kimlere Uygundur?

Kaplangözü mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın kaplangözü taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takı ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

• Doğum haritasında ateş elementi eksik olanlar,
• Doğum haritasında Mars’ı düşük burçlarda bulunanlar (mars terazi,mars boğa,mars yengeç)
• Adım atmakta ve harekete geçmekte zorluk çekenler,
• Özgüven sorunları yaşayanlar,
• Cesaret sorunları yaşayanlar,
• Yeni kararlar almak ve yeni bir işe başlamak konusunda sıkıntı çekenler,
• Risk almaktan çekinenler başta olmak üzere kaplangözü her bireyin ihtiyacı olabilecek enerjisi nedeniyle sık tercih edilmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Temizlenir?

Güç, cesaret, azim ve özgüven veren bir taş olan kaplangözü sıklıkla temizlenmelidir. Kaplangözü taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:
• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,
• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,
• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,
• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.
•Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.
• Diğer tüm doğal taşlar gibi kaplangözü taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Kaplangözü taşı astrolojiye göre Balık, Koç, Yay ve İkizler burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Sitrin Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Kahverengi renginden oluşan ve önemli bir değerli taş olan kaplangözü taşı, vücutta Solar Pleksus çakra ile ilişkilidir.

 

Kaplan Gözü Özellikleri ve Faydaları
Kaplan Gözü Özellikleri ve Faydaları

 

Sitrin Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Kaplangözü taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğaltaşta olduğu gibi gerçek bir kaplangözü taşının enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi ateş elementine ait olan Güneş taşı, Sitrin ve Lal taşı Kaplangözü taşı ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Ayrıca Kaplangözü taşını Kristal kuvars taşı ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Kaplan Gözü Taşı Kimyasal Özellikleri:

Sertlik 6,5-7
Özgül Ağırlık 2,60
Kimyasal Formül ve Grubu Sio2 + Fe, O, OH ve Silikat
Renk Siyah, gri, sarı, altınımsı kahverengi
Çıkarıldığı Yerler Güney Afrika, Avustralya, Burma
Çakralar Alın, Güneş sinirağı

 

Aksesuarlarda Sitrin Taşının Kullanımı Nasıldır?

Güç veren bir etkisi olan kaplangözü taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Kaplangözü doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

 

Kaplangözü doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu Kaplangözü  ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir:

Kırmızı Kaplangözü Büyük Oval Gümüş Kolye

Kaplan Gözü Kolye

Kaplangözü Mary Rose Gold Yüzük

Kaplan Gözü Yüzük

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı dikkatlice okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Pembe Kuvars Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın