Güneş Taşı Özellikleri ve Faydaları

Güneş Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Güneş taşı; ateş elementine ait kızıl, turuncu tonlarda olan bir kristaldir. Bu taş yaşama gücünün sembolü olarak kabul edilir. Güneş taşları, kişinin içindeki liderlik duygusunu ortaya çıkarır, özgüveni güçlendirir, kötümserliği azaltır ve kişiyi motive eder. Ateş elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiye özgüven, cesaret ve motivasyon desteği sağlar.

Kişiye enerji ve neşe veren bu taş, özgürlük kristali olarak da bilinir. Yaşama sevincini yükseltirken kişinin ruhsal anlamda iyileşmesini sağlar. Enerjisini güneşten alan özgürlük kristali, çakraları temizleyerek kullanan kişiye güzel enerjiler verir. Ay taşı ile birlikte kullanıldığında etkisi artar çünkü ay taşı “Yin” güneş taşı ise “Yang” olarak bilinir ve bir aradayken etkileri en üst seviyede hissedilir. Adım atmakta ve harekete geçmekte zorluk çeken insanlara cesaret verir. Yeni bir işe başlamayı düşünen kişiler için uygun bir başlangıç taşıdır.

 

Güneş Taşı Özellikleri

 

Güneş Taşının Tarihi Nedir?

Kuvars grubu taşlarından olan güneş taşının kullanımı çok eski çağlara kadar dayanır. Özgürlük kristali, Aztek mitolojisinde güneşin ardışık beş dünyasını temsil eder. Güneş taşı, ilk Norveç çevresinde bulunmuştur. İçindeki bakır zenginliği ve parlak yansımaları dolayısıyla bir süre altın taşı olarak da adlandırılmıştır. Tarih boyunca neşe ve bolluğun simgesi olarak kabul edilmiştir. Tarihte dişil enerjiyi temsil eden ay taşı ile birlikte kullanılmasının sebebi güneş enerjisinin eril enerjiyi temsil etmesidir.

 

Güneş Taşı Kimlere Uygundur?

Güneş taşı, mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın ay taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takı ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:


• Doğum haritasında ateş elementi eksik olanlar,
• Doğum haritasında Güneş’i düşük burçlarda bulunanlar (Kova, Terazi)
• Adım atmakta ve harekete geçmekte zorluk çekenler,
• Özgüven sorunları yaşayanlar,
• Cesaret sorunları yaşayanlar,
• Yeni kararlar almak ve yeni bir işe başlamak konusunda sıkıntı çekenler,
• Melankolik ruh haline sahip olan kişiler,
• Risk almak konusunda sıkıntı yaşayanlar başta olmak üzere güneş taşı, her bireyin ihtiyacı olabilecek ve kullanımına uygun bir enerjisi olması nedeniyle sık tercih edilmektedir.

Güneş Taşı Nasıl Temizlenir?

Neşe ve yaşama sevinci veren bir taş olan güneş taşını sıklıkla temizlemek çok önemli bir detaydır. Özgürlük kristalinin nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:


• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,
• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,
• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,
• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.
• Diğer tüm doğal taşlar gibi güneş taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

 

Güneş Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan güneş taşı astrolojiye göre Aslan, Koç, Terazi ve Kova burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

 

Güneş Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Kızıl ve turuncu renklerinden oluşan ve önemli bir değerli taş olan güneş taşı, vücutta kök çakra ve Solar Pleksus çakra ile ilişkilidir.

 

Aksesuarlarda Güneş Taşının Kullanımı Nasıldır?

Dengeleyici bir etkisi olan güneş taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Bu değerli güneş doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz. Tüm ürünlerimizi Güneş Taşı kategorimizi inceleyebilirsiniz.


Güneş doğal taşından yapılmış Güneş Taşı Kolye, Güneş Taşı Bileklik, Güneş Taşı Yüzük, Güneş Taşı Küpe, Güneş Taşı Kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu özgürlük kristali ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir:

Mary Gold Yüzük

Minimal Cutie Kolye

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı derinlemesine okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın