Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Çalışkan kadınlarına çok yakışacak Florit taşı hava elementine ait mor,yeşil,mavi tonda çeşitleri olan bir kristaldir. Florit taşı kişiye odaklanma ve konsantrasyon konularımda destek olur.Hava elementi enerjisi taşıyan Florit stresi ve dikat dağınıklığını engelleyici bir taş olarak kabul edilebilir. Hava elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiyi rahatlatır ve sakinleştirir.Kişiye odaklanma ve konsantrasyon enerjisi veren Florit taşı başarı kristali olarak da bilinir. Özellikle doğum haritasında toprak ve ateş elementi yoğunluğu olan (boğa,başak,oğlak,koç,aslan,yay) ve odaklanma sorunu yaşayan kişilerin kullanımına en uygun kristaldir.

 

Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Florit Taşının Tarihi Nedir?

Antik Yunan ve Roma’da kullanılan Florit taşı aynı zamanda Amerikalı kızılderililer tarafından da süs eşyası ve takı olarak kullanılmıştır. Florit madenciliği ise 1775 yılında İngiltere’de ve 1820-1840 yılları arasında ABD’nin farklı eyaletlerinde başlamıştır. Florit taşı bugün takı ve süs eşyasının yanı sıra maden olarak demir-çelik, alüminyum, kimya ve seramik sanayii, cam, mobilya ve çimento sanayii dahil 30 dan fazla sanayi dalında kullanılmaktadır.

 

Florit Taşı Kimlere Uygundur?

Florit taşı mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın florit taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takılarınız ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

• Doğum haritasında hava elementi eksik olanlar,

• Doğum haritasında ateş (koç, aslan, yay) burcu yoğunluğu olanlar,

• Doğum haritasında toprak(boğa,başak,oğlak) burcu yoğunluğu olanlar,

• Konsantrasyon sağlamak ve odaklanmakta zorluk çekenler,

• Yoğun ve konsantrasyon gerektiren bir iş hayatı olanlar,

• Stres ve dikkat dağınıklığ problemleri yaşayanlar,

• Her seviyede eğitim gören öğrenciler gibi

her bireyin ihtiyacı olabilecek enerjisi nedeniyle florit kristali sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Florit Taşı Nasıl Temizlenir?

Odaklanma ve konsantrasyon konularında bize destek olan florit taşı sıklıkla temizlenmelidir.Florit taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,

• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,

• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,

• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.

• Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.

• Diğer tüm doğal taşlar gibi florit taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

 

Florit Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Amazonit taşı astrolojiye göre Boğa, başak, oğlak, aslan, yay ve koç burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Florit Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Yeşil ve mor tonları rengine sahip ve önemli bir değerli taş olan florit vücutta kalp ve kök çakrası ile ilişkilidir.

 

Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Florit Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Florit taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğaltaşta olduğu gibi gerçek bir florit taşının enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Florit Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi hava elementine ait olan labradorit, pembe kuvars, kristal kuvars ve ametist ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Florit taşını selenit taşı ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Florit Taşı Kimyasal Özellikleri:

Künyesi:
Sertlik 4
Özgül Ağırlık 3-3,5
Kimyasal Formül ve Grubu CaF2 ve Halit
Renk Yeşil-mavi-mor ve tonları
Çıkarıldığı Yerler İngiltere, İspanya, Çin, Hindistan, Meksika, Almanya ve ABD
Çakralar Kalp, Alın, Taç

Aksesuarlarda Florit Taşının Kullanımı Nasıldır?

Odaklanma ve konsantrasyon sağlayan florit taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Aynı zamanda çalışma ortamı ve çalışma masasında kütle olarak kullanılması oldukça etkili olacaktır.

Florit doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Florit doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu Florit ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı dikkatlice okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın