Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları

Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Işığını aydan aldığına inanılan ay taşı sezgileri ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Ay taşı, duygusal gerilimi azaltarak duygularımızı kabullenmemize yardımcı olur ve bu sayede ruhsal ve duygusal denge sağlar. Ay, astrolojide dişil enerjiyi temsil ettiği için dişil enerjiyi ortaya çıkarır ve dengeler. Doğurganlık için pozitif etkileri olan bir kristaldir.

Ay taşları, kadın hastalıkları ve hamilelik döneminde kullanılması oldukça uygun bir taştır. Duygu durumumuz dengelerken spiritüel yanımızı ortaya çıkarır. Sevgililer ve eşler arası uyumu güçlendiren ay taşı bize ışık olacak ve yol gösterecek bir kristaldir. Yüksek kalite ay taşı içerisinde gökkuşağından renkli geçişler taşır. Yıldız düşüklüğü ve nazara karşı koruyucu etkisi olan ay taşları, kişiyi negatif enerjilerden korur ve daha pozitif hissettirir. Su elementine ait bir kristal olan ay taşı, özellikle dolunay akşamlarında rüyaları hatırlamaya yardımcı olur.

 

Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Ay Taşının Tarihi Nedir?

Tarihçesi eski medeniyetlere dayanan ay taşları, Roma medeniyetlerinde ay ışığının katı formdaki hali olarak nitelendirilmiştir. Romalılar ay taşlarını 2000 yıllık bir süreç boyunca hem takı tasarımı hem de bir çok alanda kullanmışlardır. Hindu efsanelerine göre ay taşı ay tanrıçası Diana’nın görüntüsünü içermektedir. Ay tanrıçası Diana’nın bu kristale sahip olan insanlara sevgi, bilgelik ve zenginlik verdiğine inanılırdı.

Hindistan’da kutsal ve büyülü bir taş olarak kabul edilen ay taşları, sahibinin güzel rüyalar görmesini sağladığından o dönemlerde rüya taşı olarak da adlandırılmıştır. Aynı zamanda Hindistan’da yeni çiftlerin evlilik törenlerinde birbirlerine ay taşı hediye etmeleri bir gelenek haline gelmiştir.

Ay taşı, 1960’lı yıllarda “Çiçek Çocuk” çağının vazgeçilmez bir kristali olmuştur. 1970 yılında Apollo 11’in aya inişinden itibaren Florida’nın resmi taşı haline gelmiştir. Ay taşı sürekli seyahat edenler koruduğuna inanıldığı için “Gezgin” taşı olarak da bilinmektedir.

 

Ay Taşı Kimlere Uygundur?

Ay taşı, mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın ay taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takı ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

 • Doğum haritasında su elementi eksik olanlar,
 • Doğum haritasında Ay’ı düşük burçlarda bulunanlar (Ay Oğlak, Ay Akrep)
 • Negatif enerji ve nazardan çok çabuk etkilenenler,
 • Olaylara duygusal yaklaşmakta zorlananlar,
 • Empati kurma konusunda problem yaşayanlar,
 • Kadın hastalıkları ile ilgili rahatsızlığa sahip olanlar,
 • Hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak isteyenler, 
 • Uyku sorunları yaşayanlar,
 • Duygularını ifade etme konusunda sıkıntı yaşayanlar başta olmak üzere ay taşı, her bireyin ihtiyacı olabilecek ve kullanımına uygun bir enerjisi olması nedeniyle sık tercih edilmektedir.

 

Ay Taşı Nasıl Temizlenir?

Duygusal ve ruhsal denge sağlayan bir taş olan ay taşlarını sıklıkla temizlemek çok önemli bir detaydır. Ay taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

 • Ada çayı dumanıyla tütsülemek,
 • Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,
 • Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,
 • Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek ay taşınızın enerjisini temizleyecektir.
 • Diğer tüm doğal taşlar gibi ay taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

 

Ay Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan ay taşları, astrolojiye göre Oğlak, Başak, Akrep, Yengeç ve Boğa burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

 

Ay Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

İçerisinde gökkuşağı renklerini barındıran ve sezgileri kuvvetlendiren özelliğinden dolayı önemli bir değerli taş olan ay taşları, vücutta taç çakra ile ilişkilidir.

 

Aksesuarlarda Ay Taşının Kullanımı Nasıldır?

Dengeleyici bir etkisi olan ay taşları, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Ay taşları doğal taşından yapılmış olan Ay Taşı Kolye, Ay Taşı Bileklik, Ay Taşı Yüzük, Ay Taşı Küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Ay doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın Ay Taşı kategorisinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu Ay taşlarının işlenmesi ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir:

Ay Taşı Büyük Kuzey Yıldızı Kolye

Ay Taşı Damla Rose Gold Kolye

Ay Taşı Kolye

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı derinlemesine okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Önerilen Ürünler

1 Reply açık Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları

Cevap bırakın