Aventurin Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Tüm kadınlarına çok yakışacak aventurin su ve toprak elementine yeşil tonlarda olan bir kristaldir. Aventurin taşı kişiye verimlilik ve şans konularında destek olur.Su ve toprak elementi enerjisi taşıyan kişiye iyi şans enerjisi getiren bir taş olarak kabul edilebilir.Su elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiyi rahatlatır ve sakinleştirir.Kişiye bir şeyler yaratma, verimli olma, kalıcı hale getirme açısından destek olduğu için yaratım kristali olarak da bilinir. Özellikle doğum haritasında ateş ve hava elementi yoğunluğu olan (ikizler, kova, terazi, koç, aslan, yay) ve stres sorunu yaşayan kişilerin kullanımına en uygun kristaldir. Aventurin taşını kalbe yakın taşımak kalp çakrası için çok yararlıdır ve kalp çakrasındaki blokajları şifalandırır. Aventurin taşının çeşitli modelleri sayfamızda yer almaktadır.

 

Aventurin Taşı Faydaları ve Özellikleri
Aventurin Taşı Faydaları ve Özellikleri

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Aventurin Taşının Tarihi Nedir?

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan aventurin taşı doğadaki en göz alıcı ve şans getiren taşlardan biri olma özelliğine sahiptir. Hem dekoratif hem spiritüel amaçlarla kullanılan aventurin taşının en yaygın olanı ise yeşil aventurin taşıdır.

 

Aventurin Taşı Kimlere Uygundur?

Aventurin taşı mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın aventurin taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takılarınız ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

• Doğum haritasında toprak veya su elementi (oğlak,boğa,başak,balık,yengeç,akrep) burcu eksik olanlar,

•Doğum haritasında hava veya ateş (ikizler,terazi,kova,koç,aslan,yay) burcu yoğunluğu olanlar,

• Spiritüel ve ruhsal çalışmalarla ilgilenenler,

• Yaratıcı ve verimli bir enerjiye geçmek isteyenler,

• Şans enerjisini kendine çekmek için aventurin kristali sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Aventurin Taşı Nasıl Temizlenir?

Şans ve verimlilik konularında bize destek olan aventurin taşı sıklıkla temizlenmelidir. Aventurin taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,

• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,

• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,

• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek aventurin taşınızın enerjisini temizleyecektir.

•Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.

• Diğer tüm doğal taşlar gibi aventurin taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

 

Aventurin Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Aventurin taşı astrolojiye göre ikizler, terazi, kova, aslan, koç, yay burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Aventurin Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Fiziksel, ruhsal ve duygusal denge ve sevgi şifası enerjisi veren aventurin vücutta kalp çakrası ile ilişkilidir.

 

Aventurin Taşı Faydaları ve Özellikleri
Aventurin Taşı Faydaları ve Özellikleri

 

Aventurin Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Aventurin taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğaltaşta olduğu gibi gerçek bir aventurin taşının enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Aventurin Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi toprak ve su elementine ait olan jasper, akik , akuamarin , ay taşı ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Aventurin kristalini pembe kuvars ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Aventurin Taşı Kimyasal Özellikleri:

Künyesi:
Sertlik 7
Özgül Ağırlık 2,64-2,69
Kimyasal Formül ve Grubu SiO2
Renk Yeşil tonları
Çıkarıldığı Yerler Türkiye,Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay
Çakralar Kalp

Aksesuarlarda Aventurin Taşının Kullanımı Nasıldır?

Şans getirerek daha verimli olmamızı sağlayan aventurin taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır.

Aynı zamanda yaşam alanında kütle olarak kullanılması oldukça etkili olacaktır.

Aventurin doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Aventurin doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit. Size özel önerebileceğimiz bir ürün olacaksa da bu Aventurin ile bezenmiş ürünler sırasıyla şu şekildedir.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın