Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

İsmini amazon nehrinden alan ve amazon kadınlarına çok yakışacak Amazonit taşı su ve hava elementlerine ait turkuaz tonlarda hafif beyaz çizgiler bulunduran bir kristaldir. Amazonit taşı kişiyi çok fazla düşünme, stres ve anksiyete gibi durumlardan uzaklaştırır ve ruhuna dinginlik getirir.Su ve hava elementi enerjisi taşıyan Amazonit anksiyete engelleyici bir taş olarak kabul edilebilir. Su ve hava elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiye huzur verir ve sakinleştirir.Kişiye dinginlik enerjisi veren Amazonit taşı huzur kristali olarak da bilinir. Özellikle doğum haritasında toprak elementi yoğunluğu olan (boğa,başak,oğlak) ve panik atak anksiyete sorunu yaşayan kişilerin kullanımına en uygun kristaldir.

 

Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Amazonit Taşının Tarihi Nedir?

Amazon taşının tarihi gizemli çelişkilerle doludur. Amazonit kristali ilk olarak 18. yüzyılda Güney Amerika’da bulunmuş ve adını Amazon Nehri’nden aldığı söylenmektedir.Sonra Avrupalıların bu taşı Columbus Hindistan kıyılarına seyahat etmeden çok önce bildiği ve mücevher üretiminde aktif olarak kullandığı ortaya çıkmıştır.Üstelik o zamandan beri Amazon kıyılarında tek bir parça amazonit bile bulunamamıştır.Daha sonra Tutankhamun’un mezarında bile amazonitli gümüş takılar bulunmuştur.Bu nedenle, amazonit kristalini ilk kimin keşfettiği bilinmiyor.

 

Amazonit Taşı Kimlere Uygundur?

Amazonit taşı mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın amazonit taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takılarınız ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

• Doğum haritasında hava elementi eksik olanlar,

• Doğum haritasında su elementi eksik olanlar,

• Doğum haritasında toprak(boğa,başak,oğlak) burcu yoğunluğu olanlar,

• Zihninş boşaltmakta zorluk çekenler,

• Akışa bırakma konusunda problem yaşayanlar,

• Stres,anksiyete ve panik atak problemleri yaşayanlar,

• Huzur ve dinginliğe ulaşmak konusunda sıkıntı çekenler,

• İçsel huzurunu sağlamak isteyenler başta olmak üzere amazonit her bireyin ihtiyacı olabilecek enerjisi nedeniyle sık tercih edilmektedir.

 

Amazonit Taşı Nasıl Temizlenir?

Stresi sizden uzaklaştıran amazonit taşı sıklıkla temizlenmelidir.Amazonit taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,

• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,

• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,

• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.

• Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.

• Diğer tüm doğal taşlar gibi amazonit taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Amazonit Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Amazonit taşı astrolojiye göre Boğa, başak, oğlak ve koç burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Amazonit Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Turkuaz renginden oluşan ve önemli bir değerli taş olan amazonit taşı, vücutta Solar boğaz çakrası ile ilişkilidir.

 

Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları
Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Amazonit Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Amazonit taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğaltaşta olduğu gibi gerçek bir amazonit taşının enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Amazonit Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi su ve hava elementine ait olan Ay taşı, labradorit, pembe kuvars, kristal kuvars ve ametist ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Amazonit taşını akuamarin taşı ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Amazonit Taşı Kimyasal Özellikleri:

Künyesi:
Sertlik 6 – 6,5
Özgül Ağırlık 2,56-2,57
Kimyasal Formül ve Grubu K Al Si O + Cu, Na, Pb ve Silikat
Renk Turkuaz – mavi tonları
Çıkarıldığı Yerler Brezilya, ABD, Rusya, Madagaskar ve Hindistan
Çakralar Boğaz

Aksesuarlarda Amazonit Taşının Kullanımı Nasıldır?

Stresi uzaklaştıran amazonit taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır. Amazonşt doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Amazonit doğal taşından yapılmış kolye, bileklik, yüzük, küpe, kütle gibi aksesuarları Venüs Doğal Taş’ın ürünlerinde bulabilmeniz çok basit.

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı dikkatlice okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Kaplangözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın