Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

Tüm kadınlarına çok yakışacak akik taşı topral elementine ait turuncu,kırmızı,pembe tonda çeşitleri olan bir kristaldir. Akik taşı kişiye köklenme ve stresten uzaklaşma konularında destek olur.Toprak elementi enerjisi taşıyan stres ve kaygı engelleyici bir taş olarak kabul edilebilir. Toprak elementi enerjisinden dolayı kullanan kişiyi rahatlatır ve sakinleştirir.Kişiye bir şeyleri sağlamlaştırma,kalıcı hale getirme,köklenme açısından destek olduğu için bağ kurma kristali olarak da bilinir. Özellikle doğum haritasında hava elementi yoğunluğu olan (ikizler,kova,terazi) ve stres sorunu yaşayan kişilerin kullanımına en uygun kristaldir.Akik taşının kalsedon (mavi akik), carnelian (turuncu akik) yemen akik (kırmızı) ve pembe akik gibi türleri sayfamızda yer almaktadır.

 

Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları
Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

Bu değerli doğal taşın özellikleri ve faydaları hakkında bilgi veren kısa bir videoyu da sizinle paylaşalım:

 

Akik Taşının Tarihi Nedir?

Akik taşı Millattan önceki asırlarda çok sevilerek kullanılmıştır.Mezopotamya’da akikten yapılmış bir çok süs eşyası ve takı örneklerine sıklıkla rastlandığı gibi Akik taşı, Çin ve Osmanlı Devleti gibi büyük imparatorlukların tıp sahasında da tedavide kullanılan etmenler arasında da yer almıştır.

 

Akik Taşı Kimlere Uygundur?

Akik taşı mevcut özellikleri bakımından bazı insanlar için son derece uygundur. Aşağıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçına sahip iseniz Venüs Doğal Taş’ın akik taşlı takılarından sipariş edebilir, enerjinizi takılarınız ile dengeleyebilirsiniz. Bu bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:

• Doğum haritasında toprak elementi eksik olanlar,

• Doğum haritasında hava (ikizler,terazi,kova) burcu yoğunluğu olanlar,

• Köklenme ve kalıcı bağlar kurmakta sıkıntı haşayanlar

• Stresli bir hayatı olanlar,

• Başladığı şeyi kalıcı hake getirmek isteyen kişilere oldukça yardımcı olduğu için akik kristali sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Akik Taşı Nasıl Temizlenir?

Köklenme ve bağ kurma konularında bize destek olan akik taşı sıklıkla temizlenmelidir.Akik taşının nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler şu şekilde belirtilmektedir:

• Ada çayı dumanıyla tütsülemek,

• Toprağa gömerek 24 saat bekletmek,

• Temizleyici bir etkisi olan Selenit kristalinin yanında bulundurmak,

• Akan su altında bekletmek ve sonrasında yumuşak bir bez ile silmek güneş taşınızın enerjisini temizleyecektir.

• Rengini soldurmayacak kadar kısa süre güneş enerjisi toplaması için güneş ışığına bırakmak.

• Diğer tüm doğal taşlar gibi akik taşını da dolunay ışığında bekletmek taşın enerjisini en üst seviyeye çıkartmak için uygulanabilecek bir yöntemdir.

 

Akik Taşı Hangi Burçlara Uygundur?

Önemli bir doğal taş familyasından olan Akik taşı astrolojiye göre ikizler,terazi,kova,balık burçlarının kullanımına oldukça uygundur.

Akik Taşı Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Fiziksel, ruhsal ve duygusal bedenlerimizi canlandırmak için gerekli enerjiyi veren akik vücutta Sakral çakra ve kök çakra ile ilişkilidir.

 

Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları
Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Akik Taşının Gerçekliği Nasıl Tespit Edilir?

Piyasada sahtesi oldukça yaygın olan Akik taşının gerçekliği şu şekilde anlaşılır; her doğal taşta olduğu gibi gerçek bir akik taşının enerjisi sizi kendine çeker ve dokunduğunuz anda yüksek enerjisini hissedebilirsiniz. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden ithal ettiğimiz tüm doğal taşlarımız atölyemize girmeden önce tek tek kontrol edilir ve daha sonra üretim süreci başlar.

Akik Taşı Hangi Taşlar ile Kullanılır?

Yine kendisi gibi toprak elementine ait olan jasper, aventurin ve siyah turmalin ile birlikte kullanılmaya oldukça uygundur. Akik taşını selenit taşı ile de birlikte kullanabilirsiniz böylece iki taşın da etkisi desteklenerek artacaktır.

Akik Taşı Kimyasal Özellikleri:

Künyesi:
Sertlik 6,5-7,5
Özgül Ağırlık 2,6-2,64
Kimyasal Formül ve Grubu SiO2
Renk Mavi,pembe,kırmızı ve turuncu tonları
Çıkarıldığı Yerler Türkiye,Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay
Çakralar Kök, Alt karın, Kalp

Aksesuarlarda Akik Taşının Kullanımı Nasıldır?

Köklenmemizi ve bağ kurmamızı sağlayan akik taşı, sağladığı faydalar ve eşsiz görünümü sebebi ile aksesuarlarda da oldukça sık tercih edilen doğal taş olma özelliği taşır.

Aynı zamanda yaşam alanında kütle olarak kullanılması oldukça etkili olacaktır.

Akik doğal taşından yapılmış olan kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarları tercih ederek taşın enerjisini tüm gün üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda bu doğal taşlı aksesuarların verdiği şıklık ile enerjinizi gün boyu dışarıya yansıtabilirsiniz.

Bizim anlatacaklarımız bu kadar! Şimdi yapmanız gerekenler çok basit. Bu yazımızı dikkatlice okuyun ve sonrasında Venüs Doğal Taş’ın kategorilerini gezmeye, incelemeye ve keşfetmeye başlayın. Eksik enerjine en iyi gelecek doğal taş takıyı seç, siparişini tamamla. En kısa zamanında eksik enerjini sana kavuşturalım.

Esenle kalın Venüs ailesi…

Blog Önerisi: Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Önerilen Ürünler

Cevap bırakın